Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zasady projektowania ogrodów zimowych
Ogród zimowy to rozwiązanie stosowane z powodzeniem przez wielu inwestorów. Konstrukcja umożliwia przebywanie w specyficznym klimacie, pośród zieleni świeżych roślin i kwiatów, nawet wtedy, gdy na zewnątrz zima rozgościła się już na dobre. Dlaczego warto zainwestować w ogród zimowy? Jakie zasady obowiązują podczas projektowania ogrodu zimowego? Jak stworzyć estetyczny i funkcjonalny ogród zimowy? Na te i inne pytania odpowiemy w artykule.
Jak zbudowany jest ogród zimowy?
Ogród zimowy to specjalnie wysunięta konstrukcja aluminiowa ze szklanym wypełnieniem. Zimą przez szklane tafle widać pozostałą część działki, zaś w środku panuje klimat, umożliwiający ustawienie rozmaitych roślin. Oszklona konstrukcja sprawia, że do roślin dociera życiodajne światło. Ogród zimowy to doskonały sposób na delektowanie się zielenią roślin i specyficznym mikroklimatem, nawet wtedy, gdy z okolicznych drzew już dawno spadły pożółkłe liście.
Przeczytaj również: Jakie są koszty ogrodu zimowego?
Komu powierzyć projekt i budowę ogrodu zimowego?
Budowa ogrodu zimowego to nie lada zadanie, dlatego też warto zlecić je specjalistom, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Sprawdzonym i godnym polecenia projektantem i wykonawcą wysokiej klasy ogrodów zimowych, jest firma WESA, producent okien i drzwi z PCV i aluminium.
Zasady obowiązujące podczas projektowania ogrodu zimowego
By ogród zimowy był nie tylko funkcjonalny i estetyczny, ale też odpowiednio ciepły, powinien spełniać pewne warunki:
odpowiednia lokalizacja – ze względu na to, iż strona wschodnia i północna są gorzej oświetlone, specjaliści zalecają zwykle budowę ogrodu zimowego od strony południowej i zachodniej, z której popołudniami można podziwiać jesienno-zimowe zachody słońca;
mocne fundamenty – aluminiowo-szklany ogród zimowy to spore obciążenie. Z tego względu, przed postawieniem ogrodu zimowego, konieczne jest stworzenie mocnych fundamentów;
spadzisty dach – ogrody zimowe narażone są na rozmaite czynniki atmosferyczne – w tym także śnieg. By zapobiec zaleganiu śniegu, dach w ogrodzie zimowym powinien być lekko spadzisty;
właściwa izolacja – by w ogrodzie zimowym było ciepło zimą i chłodno latem, należy zastosować szyby o jak najniższym współczynniku przenikania ciepła. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, zapewni właściwą izolację.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana