Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Wybór pompy ciepła do basenu — na co zwrócić uwagę?
Jednym z istotnych w naszym klimacie elementów wyposażenia basenu jest pompa ciepła, która odpowiada za podgrzewanie wody w akwenie. Urządzenie umożliwia przedłużenie czasu kąpieli nawet o kilka miesięcy. Możliwość przetrzymania dogodnej temperatury wody basenowej, bez potrzeby ponoszenia sporych kosztów związanych z eksploatacją, to główna zaleta tego urządzenia.
Jakie elementy decydują o wydajności pompy?
Pompa ciepła do basenu to bardzo efektywne i ekonomiczne urządzenie, które wykorzystuje bezpłatną energię odnawialną do podnoszenia temperatury wody. Inwestując w pompę, warto zwrócić uwagę na wymiennik ciepła i jego budowę. Należy przyjrzeć się również wydajności sprężarki oraz zastanowić się nad przystosowaniem ich do działania w różnych temperaturach. Zasadę pracy urządzenia wyjaśnił nam producent basenów Pool Design Company z Antoniówki:
Przeczytaj również: Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie basenu?
Dobrze dobrana pompa może podnieść temperaturę wody w zbiorniku do 30°C, co daje możliwość kąpieli w chłodniejsze dni. Istnieją pompy, które działają samodzielnie bez potrzeby ciągłej kontroli. Dodatkowo montując zadaszenie z poliwęglanu, które kumuluje ciepło, oszczędzamy czas i pieniądze zainwestowane w podgrzanie wody.
Działanie w różnych trybach pracy
Zastanawiając się nad wyborem urządzenia do ogrzewania basenu, pompę należy traktować jako zamiennik mniej energooszczędnych systemów grzewczych. Warto również wziąć pod uwagę stopień automatyzacji urządzenia. Do sterowania współczesnymi modelami używa się sterowników. Na rynku znaleźć można pompy, które dysponują różnymi trybami pracy, czy opcjami alarmowymi w przypadku zaniku przepływu wody. Istnieją także pompy, które mają wbudowany moduł Wi-Fi. Dzięki specjalnej aplikacji możliwe jest zdalne sterowanie urządzeniem. Podstawą w prawidłowym dobraniu rodzaju pompy do potrzeb jest odpowiednie określenie zapotrzebowania basenu na ciepło. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się inwerterowe pompy ciepła, których zadaniem jest oszczędność energii i maksymalizacja efektu pracy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana