Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Ubezpieczenie domu – na co zwrócić uwagę? To musisz wiedzieć!
Decydując się na wybudowanie domu lub zakup mieszkania warto zadbać o zabezpieczenie swojego majątku. Skorzystaj z usług specjalisty i ubezpiecz to, co dla Ciebie ważne. Zadbaj o spokojną przyszłość swoich najbliższych. Nie pozwól, aby nieprzewidziane sytuacje pozbawiły Cię dachu nad głową. W naszym artykule dowiesz się, gdzie ubezpieczysz dom, przedstawimy Ci również kilka istotnych informacji.
Ubezpieczenie domu – co warto wiedzieć?
Ubezpieczenie domu lub mieszkania ma za zadanie uchronić Cię przed dodatkowymi, wysokimi kosztami związanymi z nieprzewidzianymi, losowymi zdarzeniami. To gwarancja ochrony w momencie ewentualnej straty nieruchomości. W momencie potrzeby zostanie Ci wypłacone odszkodowanie uzależnione od liczby oraz rodzaju szkód.
W zakres ubezpieczonych przedmiotów oraz materiałów wchodzi wyposażenie budynku. Warto jednak zwrócić uwagę, co konkretnie. Polisa chroni mury, stałe elementy nieruchomości takie jak: drzwi, podłogi czy okna. Dodatkowo zabudowane sprzęty AGD. Jednak możesz pokusić się o wybór rozszerzonego ubezpieczenia domu, które obejmuje mienie ruchome.
Mowa wówczas o biżuterii, obrazach, czy cennych rzeźbach. Szczególnie przydatne jest to w momencie, kiedy kolekcjonujesz cenne przedmioty, które mogą zostać skradzione. Wyceń ich wartość i uwzględnij to w dokumencie związanym z ubezpieczeniem.
Warto również wspomnieć, że ubezpieczenie domu szczególnie ważne jest w momencie, kiedy mieszkasz na wsi. Taka forma zabezpieczenia uchroni Cię przed szkodami wyrządzonymi przez zwierzynę leśną. Jednak pamiętaj, że nie wszystkie firmy uwzględniają tego typu wydarzenia. Być może będzie wymagane zgłoszenie dotyczące dopisania takiego rodzaju szkody do umowy.
Jeśli jesteś w trakcie rozpoczęcia pierwszych prac nad budową Twojego wymarzonego miejsca na ziemi, to pamiętaj, że dostępne jest również ubezpieczenie domu w budowie. W początkowej fazie budowy każda konstrukcja narażona jest na zniszczenia przez wiatr lub silny deszcz. Uniknij takiej sytuacji.
Szczególnie ważne jest również ubezpieczenie mieszkania. Może się zdarzyć tak, że zapomnisz zakręcić kran lub Twoja pralka zepsuje się akurat wtedy, gdy Ciebie nie będzie w domu. Zaleje mieszkanie, uszkadzając tym samym panele podłogowe oraz ściany. Bądź przygotowany na takie losowe zdarzenia. Wymiana na własną kieszeń może okazać się bardzo kosztowna!
Gdzie ubezpieczyć dom?
Jeśli zdecydujesz się ubezpieczyć swój majątek, warto udać się do specjalisty godnego zaufania. W tym celu warto przeczytać dostępne opinie w Internecie lub zaufać najbliższym, którzy mają doświadczenie z konkretną firmą. Zdecyduj się na dom ubezpieczeń, który ma szeroką ofertę dostępnych polis.
Dzięki temu wraz z ubezpieczycielem wybierzesz najlepsze dla siebie i swojej nieruchomości rozwiązanie. Dobrze jest mieć porównanie, dlatego tak ważne jest, aby postawić na obszerny wybór. Warto wspomnieć, że możesz skorzystać ze wstępnej wyceny ubezpieczenia. W internecie dostępny jest kalkulator, który na podstawie konkretnych informacji wyceni kwotę Twojego rocznego ubezpieczenia.
Jeśli uda Ci się znaleźć polisę, która przykuje Twoją uwagę i spełnia Twoje oczekiwania, możesz dokonać zawarcia umowy bez wychodzenia z domu. Ubezpieczenie domu online to coraz częściej wybierana forma przez klientów. Cały proces trwa zaledwie kilkanaście minut, a jeśli masz pytania, możesz skontaktować się z ubezpieczycielem telefonicznie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana