Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Najczęściej popełniane błędy przy montażu bramy segmentowej
Montaż segmentowej bramy garażowej zdecydowanie należy zlecić profesjonalistom. Zadanie to nie jest bowiem tak proste, jak mogłoby się wydawać i można popełnić przy nim mnóstwo błędów. W efekcie brama nie działa tak, jak powinna. Niewłaściwy montaż konstrukcji to strata czasu i pieniędzy, zarówno dla zleceniodawcy, jak i wykonawcy. Warto zatem postawić na wyspecjalizowaną ekipę.
Jak przygotować się do montażu bramy segmentowej?
Każdy profesjonalny wykonawca, zanim przystąpi do właściwego montażu bramy segmentowej, powinien się do tego zadania dobrze przygotować. Prace instalacyjne tego rodzaju konstrukcji wymagają przede wszystkim:
zapoznania się z instrukcją producenta,
sprawdzenia wytrzymałości konstrukcji,
dokonania oględzin miejsca montażu,
przygotowania narzędzi i sprzętu potrzebnych do pracy.
Sprzedawca bram garażowych Rapi podkreśla też, jak ważne jest zachowanie dużej dokładności przy przeprowadzaniu każdego z etapów prac. Źle założona konstrukcja traci bowiem długą żywotność oraz funkcjonalność. Zwiększa się także ryzyko jej awaryjności. Warto zatem zatrudnić do montażu bramy segmentowej profesjonalną ekipę.
Błędy przy montażu bramy
Lista błędów popełnianych podczas montażu bramy segmentowej jest dosyć długa. Mogą one wynikać nie tylko z braku wiedzy instalatora, ale także z nie stosowania się przez niego do zaleceń producenta. Najczęstszym problemem podczas montażu jest wielkość otworu na bramę. Wynika to z niedokładnego pobrania pomiarów oraz pominięcia niektórych parametrów.
Kolejnym błędem jest instalacja bramy segmentowej w budynku w stanie surowym. Działanie to jest niewskazane, a wręcz zabronione. Konstrukcja zamontowana zbyt wcześnie będzie utrudniała wykończenie obiektu. Ponadto stosowane przy malowaniu, tynkowaniu czy innych czynnościach substancje mogą niekorzystnie wpływać na nawierzchnię i wygląd bramy garażowej.
Sporządzając listę błędów popełnianych przy instalacji, należy wymienić też niestabilnie zamontowane prowadnice. Może doprowadzić to nie tylko do niewłaściwego działania, ale także do zniszczenia bramy segmentowej. Okazuje się, że instalatorzy często nieprawidłowo zakładają także sprężyny. Ten błąd może skutkować koniecznością ich wymiany na nowe i niepotrzebną stratą pieniędzy i czasu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana