Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie korzyści daje pokrycie dachu panelami na rąbek stojący?
Panele na rąbek stojący nawiązują formą do tradycyjnego sposobu obróbki blach płaskich. W przeszłości dekarze, aby połączyć dwa arkusze płaskiej blachy, zawijali razem ich brzegi. Obecnie wystarczy skorzystać z gotowego zamka zatrzaskowego. Jakie korzyści daje inwestorowi pokrycie z paneli dachowych na rąbek? Kiedy warto je wybrać? Do jakich obiektów najlepiej pasuje?
Jakie są najważniejsze zalety paneli dachowych na rąbek?
Wszystkie blaszane pokrycia dachowe charakteryzują się niskim ciężarem, dużą odpornością na warunki środowiskowe i korozję, wysokimi walorami estetycznymi oraz atrakcyjną ceną. Do tego zestawu panele na rąbek stojący dodają kilka własnych, niepowtarzalnych zalet:
klasyczny wygląd – jeżeli masz sentyment do starego typu pokryć dachowych z blachy, panele na rąbek bez wątpienia przypadną Ci do gustu;
wysoka szczelność – właściwie położone panele na rąbek tworzą na tyle szczelne pokrycie, że można je z powodzeniem stosować na dachach o niewielkim nachyleniu połaci;
uniwersalność stylistyczna – nawiązująca do tradycji forma obrabiania blachy doskonale pasuje zarówno do budynków o klasycznej, jak i nowoczesnej formie.
Na co zwrócić uwagę przy układaniu paneli na rąbek?
Panele na rąbek stojący to bardzo estetyczne, ekonomiczne i szczelne pokrycie. Wszystko pod warunkiem, że zostaną właściwie ułożone. Na co zwrócić uwagę w trakcie prac montażowych, doradza ekspert dekarski z firmy Hanbud, producenta pokryć blaszanych z Białegostoku: – Układanie paneli na rąbek wymaga dokładnego wypoziomowania więźby dachowej. Należy zniwelować nawet niewielkie nierówności, bo mogą one doprowadzić do falowania blachy i rozszczelnienia pokrycia. Konieczne jest zachowanie prostopadłego ustawienia paneli do linii okapu. W przeciwnym razie pokrycie utraci walory estetyczne i użytkowe. Bardzo istotne jest też utrzymanie zalecanej odległości pomiędzy łatami, odpowiednie użycie wkrętów, stosowanie listew startowych i dopilnowanie wielu innych elementów. Na każdym etapie prac należy postępować zgodnie z instrukcją producenta paneli.
Panele na rąbek mogą być doskonałym pokryciem dachowym. Poziom satysfakcji zależy w równym stopniu od preferencji estetycznych, dopasowania do formy budynku i od zgodnego ze sztuką wykonania prac blacharskich.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana