Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak działają doniczki samonawadniające?
Doniczki z systemem nawadniania to ratunek dla roślin, których właściciele są zabiegani, często wyjeżdżają lub zapominają o regularnym podlewaniu. Dzięki nim możliwe staje się zapewnienie optymalnego poziomu wilgotności nawet przez dwa tygodnie! Jak to się dzieje? W tym artykule opiszemy sposób działania doniczek samonawadniających i przedstawimy najważniejsze ich zalety.
Zasada działania doniczek z nawadnianiem
Doniczki z nawadnianiem – choć z zewnątrz niczym nie różnią się od tych zwykłych – mają specjalną budowę. Składają się z obudowy oraz wkładu wewnętrznego, na dnie którego umieszczone są tak zwane kanaliki wlewowe. To właśnie przez nie roślina może pobierać wodę magazynowaną na spodzie doniczki. Ponadto tego typu pojemniki na rośliny są wyposażone we wlew wody, czyli wąską rurkę biegnącą pionowo od góry aż do dna, do której należy co pewien czas wlać odpowiednią ilość wody. Jak dużo, pokazuje umieszczony w niej wskaźnik.
Roślina posadzona w doniczce samonawadniającej pobiera dokładnie tyle wody, ile potrzebuje, a zatem nie grozi jej ani przesuszenie, ani przelanie. Korzenie nie moczą się w wodzie, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zgniją. System zapewnia ponadto dobrą cyrkulację powietrza, co zapobiega rozwojowi pleśni w ziemi.
Jakie zalety ma system samonawadniający?
Doniczki z systemem samonawadniającym cieszą się dużym zainteresowaniem klientów – i nic w tym dziwnego, ponieważ znacznie ułatwiają uprawę roślin w domu i na zewnątrz. Są dostępne w wielu rozmiarach i wzorach, dzięki czemu łatwo dopasować je do potrzeb rośliny i stylu wnętrza – mówi pracownik internetowego sklepu z doniczkami Kwiecisty Sklep.
Sadzenie roślin w doniczkach z nawadnianiem przynosi im wiele korzyści – dzięki optymalnemu pobieraniu wody lepiej rosną i dłużej kwitną. Ich właściciele natomiast mogą cieszyć się pięknymi kompozycjami, nawet gdy nie mają głowy do regularnego dbania o swoje rośliny i często wyjeżdżają.
Doniczki samonawadniające sprawdzają się zarówno w przypadku roślin wymagających codziennego, obfitego podlewania, jak i tych preferujących bardziej suche podłoże i szczególnie narażonych na negatywne skutki przelania. To doskonałe pojemniki na roślin balkonowe i tarasowe wystawione na mocne promienie słońca, które w innym przypadku trzeba podlewać nawet dwa razy dziennie. Warto też podkreślić, że nowoczesne doniczki z nawadnianiem bardzo atrakcyjnie się prezentują.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana